Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Hele, příroda ví, co dělá…

5. 02. 2014 14:02:52
“Je teda fakt strašný, ale víš jak to je, příroda prostě ví, co dělá. To bude dobrý, uvidíš.” “... a hlavně, buď ráda, že to bylo takhle brzy. Jsou i daleko horší případy.”

“Tak teď jen přijít na to, proč se to stalo, viď?”

“Jedné mojí známé se to taky stalo, ale to byl teprve masakr...”

“Hlavně, že už jedno zdravý dítě máš.”

“Nevěš hlavu. Vsadím se, že za dva měsíce budeš znovu těhotná...”

 

Už nebrečím. Jen tupě civím. Stala jsem se pozorovatelem vlastní bolesti. Je rychlá jako ta smrt sama...

“Honzí, mám neskutečnou chuť jít dnes sama do kina, neva?” Ani jsem nevěděla, co dávají. Křídla Vánoc. Nový český film. No snad to nebude úplná blbost...

Bylo to nádherný. Pro mě přesně to, co jsem ten den potřebovala. Víte třeba, že když Vám zvoní v uchu, tak je to proto, že ANDĚLÉ už nevědí jak jinak Vám něco velice důležitého sdělit? A víte také, že jsou všude kolem nás? Touží nám pomoci, ale nemohou... nemohou, dokud je o to nepožádáme. Krásný film!

Po jeho skončení jsem šla na ... toaletu. A najednou mě to totálně skolilo. Nepopsatelně silný STRACH. Bum, PRÁSK přes hlavu mačetou. Začala jsem se klepat po celém těle. Pod tím tlakem jsem se musela chytnout umyvadla. “Co se to děje? Co se to děje?”, šeptala jsem si stále dokola. Nemohla jsem dýchat... Držela jsem si bříško a vědomě zaháněla všechny ty podělaně špatný myšlenky. 

“Snažila ses to znásilnit pozitivním myšlením, viď?”, zeptal se mě otevřeně jeden z mých učitelů.

STRACH - to je opravdu ochromující věc.

Bylo po 23h a já zaparkovala u nás před domem. Stále jsem se klepala jako ratlík. “Přestaň myslet na takový nesmysly. Miminko je v pohodě. A víš, že na co myslíš, to přivoláváš!”, říkal mi můj vnitřní hlas a mě začalo silně zvonit v uchu... “Andělíčkové, prosíííím, pomozte mi. PROSÍÍÍM!”

A najednou jsem se klepat přestala. Zhluboka jsem vydechla a otočila hlavu doleva. Tam je park a divné sochy. Nikdy jsem umění moc nerozuměla. Sochám už vůbec ne. Ale teď jsem vytřeštila oči. Obrovská socha dítěte. Socha dítěte, které je ke mě zády. Obrovská socha sedícího dítěte, které má na hlavě jakési špunty. Dítě, které má svou hlavu se špunty bolestně zakleslou ve svých dlaních... A na té soše blikalo červené světýlko.

V tu chvíli jsem přestala mít i STRACH a věděla jsem, že je KONEC.   

Druhý den ráno mi paní doktorka Eliška v Motolské nemocnici nahlas sdělila to, co jsem (ne)věděla... “Je mi to moc líto, ale vašemu miminku přestalo bít srdíčko.”

Je neuvěřitelné, jak se tělo dokáže zkroutit pod psychickou bolestí...

Ale realita je realita, takže:

“... pozorně mě poslouchejte, ať víte, kam v pondělí na zákrok jít. Půjdete do uzlu C, do 5. patra. Tam počkáte na příjem, kde odevzdáte tyto dva formuláře. Prosím Vás, vyplněné, ano? Někdo to přinese totiž i nevyplněné, tak už to pacientům raději říkám. Poté půjdete v tom samém patře po modré trase do uzlu E, kde vám udělají EEG. Vnímáte mě? S výsledky půjdete zpět za sestrou, která vám ukáže, kde budete ležet. Ráno NIC NEJÍST ani NEPÍT. Je to všechno jasné? Tak a teď vám vezmu krev. Ale odkud, to teda nevím... no zapumpujte mi, snad na mě něco vyleze...”

Vyšla jsem ven, podívala se na svého muže a s veškerou pomocí vyšších sil, jsem TO musela poprvé říct nahlas... “Našemu miminku přestalo bít srdíčko. Naše miminko už nežije...” A lapajíce po dechu jsem se sesypala k zemi...

Byl to jeden z nejtěžších víkendů v mém životě. Proměnila jsem se v zuřivé, zraněné, rozervané, krvácející, řvoucí zvíře. Můj muž byl v plné síle a lásce se mnou.

V neděli, den před zákrokem, jsem se probudila a věděla jsem, že musím ještě ten den jet na Ještěd. Nikdy před tím jsem tam nebyla... Jeli jsme. Na vrcholu jsem se šla nadechnout té výšky. Byla hustá mlha. A kdo z Vás na Ještědu byl, tak ví, že na vrcholku, tam, kde se lidé chtějí většinou nadechnout té výšky, sedí ta stejná socha dítěte jako před mým domem. Socha dítěte se špunty na hlavě a s hlavou zakleslou v dlaních...

Díky Vesmíre, za Tvou moudrost!!!

Ten večer jsem svému miminku napsala dopis. Dopis vyznání své nejniternější lásky, úcty, hlubokého respektu a také dopis na rozloučenou: “Má lásko, z celého srdce Ti děkuji, že sis právě mě vybralo za svou maminku. Je to pro mě nebeský, vesmírný dar. Miluji Tě od první chvilky, kdy jsem se dozvěděla, že JSI... 

Druhý den ráno jsem vzorně splnila všechny instrukce vrchní sestry a v bílé košilce čekala, až zavolají mé jméno... “Berková”, ozvalo se. Pohladila jsem Tě, poděkovala Ti a ...

Po probuzení z narkózy jsem slyšela Tvé poselství:  DOKUD TI BIJE SRDCE, MAMI, TAK ŽIJ!!!

Tak já jdu na to, lásko... :-) A DĚKUJI!!!!!!!!!!

Tvá máma.


P.S. Té sochy před domem jsem si nikdy předtím nevšimla. Nikdy jsem kolem ní totiž vlastně úplně nešla. Červené světýlko byl odraz alarmu z palubní desky. Netušila jsem, že máme alarm... 

Více o mých aktivitách najdete na: www.strollering.cz/nove-seminare/

Probuďte svou intuitivní, přirozenou ženskou DIVOKOST.

Autor: Edita Berková | středa 5.2.2014 14:02 | karma článku: 10.12 | přečteno: 367x

Další články blogera

Edita Berková

Jak udělat z prokrastinace inspiraci?

EMMA MÁ DEADLINE Poslední termín, nejzazší časovou hranici k dodělání ____ !!! A tak si logicky místo ____ volí spoustu dalších věcí, u kterých si dokáže kousat i nehty. Emmo, no fuj

18.3.2019 v 9:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 88 | Diskuse

Edita Berková

Zaslechla vnitřní hlas a obrátila svůj život vzhůru nohama!

Za 2 měsíce mi končí rodičovská dovolená, a to znamená, že bych potřebovala pomoct s následujícími otázkami:

13.11.2018 v 9:26 | Karma článku: 7.76 | Přečteno: 305 | Diskuse

Edita Berková

Stačí přestat pind... aneb mluv jen o tom, po čem toužíš

Význam slova pindat je mluvit bez obsahu, beze smyslu, zkrátka žvanit. Zvláštní, neboť Google člověka navede na pana Pindarose nebo Pindara? Jak může někdo takto pojmenovat své dítě?

13.9.2018 v 10:13 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 562 | Diskuse

Edita Berková

Cože, ty necvičíš jógu? Tak to jsi ale úplně VYŘÍZENÁ...

Hele, teď bez p*dele, neblbni! Jóga není jenom pro ty ohebný, mladý a hubený. Jóga může být i pro tebe. Určitě by tě z toho mohla vylízat Hathajógapradípika nebo Pataňdžaliho Jógasútry.

7.9.2018 v 9:26 | Karma článku: 12.78 | Přečteno: 312 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog CLXVI.

Mrzí mě, že nejsem ledním medvědem. Zimní únavu bych mohla zahnat dlouhým zimní spánkem a zásoby uložené energie by byly naprosto žádoucí.

23.2.2020 v 21:27 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 256 | Diskuse

Ivana Dianová

Obtížný žák

Rozbité brýle. Už druhé tento měsíc. Takže další budou bez účasti pojišťovny. To bude pálka. „Martine, co jsi zase dělal?“ Eva naštvaně pozorovala svého sedmiletého syna, jak se mlčky kroutí a rozpačitě pomrkává.

23.2.2020 v 14:02 | Karma článku: 32.41 | Přečteno: 1328 | Diskuse

Klára Žejdlová

So naked…

...tak nahá... Nebo spíš vysvlečená...z ochranných vrstev mé duše. Právě tak se cítím při psaní tohoto blogu, který napsat musím, ale ve kterém se zcela obnažím a napíšu něco, co o mě ví jen málokdo.

22.2.2020 v 13:47 | Karma článku: 31.50 | Přečteno: 1314 | Diskuse

Hana Bordovská

Zdatná nosnice

Jsem ve fb skupině Nošení dětí. Nebo možná Nosíme děti. Nevím. V té jedné se řeší vše okolo nošení dětí v té druhé se řeší vše okolo všeho. Každopádně mám na mysli tu erudovanou skupinu 65000 žen, které osvítilo.

21.2.2020 v 15:50 | Karma článku: 16.29 | Přečteno: 479 | Diskuse

Edna Nová

Žijeme v době, kdy je i kniha cool a sexy

Občas někde proběhne titulek oznamující, že český člověk je mezinárodně unikátní tvoreček, který louská jednu knihu za druhou. Mé čtenářské, pubertální srdíčko se nad tím tetelí! Už nejsem jen vysmívaná, podivínská knihomolka.

20.2.2020 v 12:51 | Karma článku: 29.79 | Přečteno: 955 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 430

Jsem milovnicí humoru, akce, indulony, piva, hor a blá, bláá, blááá. S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny. Byl to mazec podle učebnice, a tak jsem se ocitla na dlouhé 3 měsíce, v zimě, sama se svými dvěma dětmi v opuštěné vísce na jihu Kréty. Tam jsem se po hóóódně dlouhé době vrátila zpět na vlastní cestu, teda alespoň v té krásné iluzi hodlám nějaký ten pátek setrvat, abych se s první rozkvetlou sněženkou skálopevně rozhodla, že proměním své záliby ve SVÉ (po)VOLÁNÍ... (více) Mé míry se zavřenýma očima: 90 - 60 - 90; Vzdělání: Mgr., ale nikde to moc neříkám, stále totiž nevím, kde napsat mě a mně.

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...