Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Jak udělat z prokrastinace inspiraci?

18. 03. 2019 9:45:59
EMMA MÁ DEADLINE Poslední termín, nejzazší časovou hranici k dodělání ____ !!! A tak si logicky místo ____ volí spoustu dalších věcí, u kterých si dokáže kousat i nehty. Emmo, no fuj

V zrcadle, které nelže, si prohlíží své špekoně a nepřestává kroutit hlavou nad čurbesem, který se u nich v bytě stále drží jako ho*no na podrážce.

Ano, Emma pracuje z domova. Chuděra malá! Ještě nepřišla na to, že je to ta největší hovadina, kterou může á la podnikatel(ka) udělat. Radit jí ale zatím nebudeme, protože:

  1. Emma stejně nemá noťas, se kterým by se mohla ze své sloje vzdálit,
  2. by to stejně nemělo smysl, protože znáte to: “Ona to ví přece všechno nejlíp!”,
  3. by nemohl vzniknout tento článek...

Deadline Emmě vytrvale ťuká na její neurotransmitery, ale teď to ale vypadá, že kytky zkrátka zalít musí. Hned! Emma mrkne na mobil. Po 40min jí napadne, kolikrát už díky příspěvkům od lidí, které vůbec nezná, porušila fyziologický zákon o délce mrknutí.

Mobil Emmě hlásí, že ji nikdo (opět) nepíše. Vypadá to, že všichni mají hromady smysluplné práce, kterou nemohou odkládat. Všichni rozvíjí svůj potenciál, všichni vědí, co a proč dělají. Všem to klape a všichni jsou nejvíc v pohodě, a tak jde Emma pustit pračku. To logicky znamená, že musí sundat prádlo, které tam visí tam už přes týden. Emmo!!!??? Poté jde k ledničce... Za 57min se s kávičkou v ruce odhodlaně vrací ke svému stolu, na kterém... No, co to vidíme? To je ale opravdu nepřehlédnutelná vrstva prachu. Emmo, styď se!

Emma se cítí z boje s vlastní prokrastinací voddělaná jako vorvaň obrovský. Bere tedy svůj život pevně do rukou a slavnostně vztyčuje vlajku smíru. To považujeme za báječný krok. Emmo, tleskáme! Přestat už konečně s tím marným bojem, ale naopak se s paní Prokrastinací vzájemně více poznat.

Pojďme se tedy podívat, co má Emma dál za lubem. U stolečku nám sedí:

Emma - krapítek vycukaná, s hořícím deadlinem u hýždí, v ruce mačkající desátý dotisk knihy Konec prokrastinace,

+

paní Prokrastinace - klidná, nic neřešící, láskyplná, ochotná vždy pomoci (dále jen pP)

DIALOG

Emma: „Proč se mi do ____ nechce?“

pP: „Protože na to není ten správný čas.“

Emma: „Ale prdlajs, já bych se do ____ mohla pustit hned teď!!! Musela bych ale tebe porazit!“ Emma tasí svůj meč a obléká si brnění. „Jen se na to podívej, hned tady na straně 18 se o tom píše! Jak bojovat s prokrastinací!“

pP: Paní Prokrastinace se pohodlně opře do svého křesla a s tím nejlaskavějším úsměvem na tváři praví: „No a Will Rogers jednou řekl: „Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnohé z toho, co víme, není pravda.“ Takže co kdybychom se na to šli podívat od lesa, miláčku? Ostatně je tam o něco lepší klima...

Emmo, to dáš!!!

pP: „Copak "boj" s čímkoliv, s kýmkoliv někdy něco dobrého přinesl? Vždyť tlačit se do čehokoliv bez vnitřního napojení je aůůááá cesta.“

Emma: „No supééér. Stačí se jen napojit,“ ironicky kolem sebe Emma máchá rukama. „Ještě mi teď řekni, že si o tom mám koupit další knížku? Já jich totiž doma mám jenom osm set dvacet šest...“

Aj, aj, aj, Emma má horkou hlavu. Vypadá to, že ze sebe potřebuje nejspíš dostat nutnou dávku přetlaku. Takže teď, než se ta obehraná scénka uklidní, máme na sebe chvilku času. Takže jak se vlastně máte? Na čem právě pracujete? A jak to máte s prokrastinací vy?

Ááá, podívejme se, hrací pole se nám uklidnilo, takže můžeme pokračovat dál. No, výborně...

pP: „Stačí v sobě probudit nadšení, radost a zápal. Mysli na to, proč to chceš dělat. Začni myslet na to, kdy tě to poprvé napadlo a o čem to vlastně celé je?! V ten moment totiž se mnou přestaneš bojovat, přestaneš se do čehokoliv nesmyslně nutit a hlavně (!!!) v sobě začneš cítit, že ____ má opravdu svůj smysl a svou užitečnost. To je to napojení! To je ten rozdíl mezi nesmyslným bojem s mou maličkostí a mezi napojením se jako krokem číslo jedna s následnou lehkonohou akcí!“

Prokrastinace se na Emmu usmála a zmizela jako pára nad hrncem.

Emma se podrbala na hlavě. Napadlo ji, že by si ty vlasy už měla vážně umýt. Stála tady ve svém podnikatelském kostýmku: vytahané tepláky, 3 dny staré ponožky, příšerný svetr a mastné vlasy. Ale i přes nevyčištěné zuby v 11h dopoledne v sobě začala cítit silné návaly vzrušující energie. Na přední příčce jejího zájmu se z ničeho nic objevil samotný pan Deadline, a to společně s touhou povléknout peřiny. Jen co si vymačká fresh džus, VRHNE SE NA TO!!! Na ty peřiny! Tamto ještě chvilku počká...

Autor: Edita Berková | pondělí 18.3.2019 9:45 | karma článku: 0.00 | přečteno: 88x

Další články blogera

Edita Berková

Zaslechla vnitřní hlas a obrátila svůj život vzhůru nohama!

Za 2 měsíce mi končí rodičovská dovolená, a to znamená, že bych potřebovala pomoct s následujícími otázkami:

13.11.2018 v 9:26 | Karma článku: 7.76 | Přečteno: 305 | Diskuse

Edita Berková

Stačí přestat pind... aneb mluv jen o tom, po čem toužíš

Význam slova pindat je mluvit bez obsahu, beze smyslu, zkrátka žvanit. Zvláštní, neboť Google člověka navede na pana Pindarose nebo Pindara? Jak může někdo takto pojmenovat své dítě?

13.9.2018 v 10:13 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 562 | Diskuse

Edita Berková

Cože, ty necvičíš jógu? Tak to jsi ale úplně VYŘÍZENÁ...

Hele, teď bez p*dele, neblbni! Jóga není jenom pro ty ohebný, mladý a hubený. Jóga může být i pro tebe. Určitě by tě z toho mohla vylízat Hathajógapradípika nebo Pataňdžaliho Jógasútry.

7.9.2018 v 9:26 | Karma článku: 12.78 | Přečteno: 312 | Diskuse

Další články z rubriky Miniblogy

Aleš Boháč

Dražší právo

Vláda schválí zdražení soudních poplatků na základě návrhu zákona ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

18.2.2020 v 8:20 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 149 | Diskuse

Věra Mrhačová

69. „Vole, to je debil, vole“

Musím říct, že jsem se dlouho považovala za velkou odbornici na manželství a psycholožku v jednom, jelikož se mně tak dobře daří prosazovat moji vůli, ale obávám se, že jsem prostě měla jen v manželovi štěstí na výborný materiál."

15.2.2020 v 21:03 | Karma článku: 12.00 | Přečteno: 350 | Diskuse

Kateřina Marková

Krásná...

Další kousek z mého archivu, mnou ručně psaný originál mám pečlivě uložen, škoda mít ho jen v šuplíku 31. červenec 2007, Přístav Pasohlávky, Vodní nádrž Horní mlýny

12.2.2020 v 12:02 | Karma článku: 2.86 | Přečteno: 93 | Diskuse

Vladimír Janák

Ukradli nám vysvědčení!

Dcera mi už druhým rokem nenosí žádné vysvědčení. Zajímá Vás, proč mi to vůbec nevadí, nebo jak vlastně školy v Anglii komunikují s rodiči?

10.2.2020 v 4:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Vladimír Janák

Brexit, den čtvrtý

Od spuštění Brexitu uběhlo pár dnů a stalo se přesně to, co jsem čekal. Tedy nic. Věřím, že mnoha falešným prorokům to zkazí náladu, ale jejich apokalyptické předpovědi se naštěstí (a zcela logicky) nenaplnily.

5.2.2020 v 23:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 430

Jsem milovnicí humoru, akce, indulony, piva, hor a blá, bláá, blááá. S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny. Byl to mazec podle učebnice, a tak jsem se ocitla na dlouhé 3 měsíce, v zimě, sama se svými dvěma dětmi v opuštěné vísce na jihu Kréty. Tam jsem se po hóóódně dlouhé době vrátila zpět na vlastní cestu, teda alespoň v té krásné iluzi hodlám nějaký ten pátek setrvat, abych se s první rozkvetlou sněženkou skálopevně rozhodla, že proměním své záliby ve SVÉ (po)VOLÁNÍ... (více) Mé míry se zavřenýma očima: 90 - 60 - 90; Vzdělání: Mgr., ale nikde to moc neříkám, stále totiž nevím, kde napsat mě a mně.

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...